QVGXABYWKRDWXFPUYKGBYE.jpg

LİAD\ tan \"Türkiye ve Dünya Ekonomisi Nereye Gidi20/02/2014

20 Şubat Perşembe Saat:19.30'ta LİAD Dernek Binasında Gerçekleştirilecek Konferansın Konuşmacısı Zafer Özcan olacak.

Konferans Başlıkları:

*Döviz neden yükseliyor?
*Bu süreçte şirketler nasıl konum almalı?
*2014'te şirketlerin net tür beklentileri var? 
*Küreselleşen ekonomi nereye gidiyor? 
*Türkiye'deki şirketlerin genel durumu nasıl? 
*Gelişen ekonomilerde büyüme rakamları nasıl? 
* Önümüzde ki günlerde batıda düzelmeye başlayan ekonomi ülkemize nasıl yansıyacak? 
*FED kararlarının bugünü nasıl etkilediğini

 

KONUŞMACI: Zafer Özcan, Kimdir?

Manisa Akhisar doğumlu Zafer Özcan, Manisa Lisesi ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Gazeteciliğe 1993’te İzmir’de başladı. 1997 – 2004 arasında Zaman Gazetesi
İstanbul Haber Merkezinde editör ve muhabir olarak çalıştı. 2004 – 2012 arasında Aksiyon Dergisi’nde görev aldı. Halen Bugün Gazetesi Ekonomi Müdürü sıfatıyla gazetecilik hayatına devam ediyor. ‘Türkiye’yi Dünyaya Taşıyan Kadınlar’, ‘Avrupa’daki Türkiye Türkiye’deki Avrupa’ ve ‘Sanayinin Çilekeş Duayenleri’ adlı kitapları yayınlandı.
Yazarın, Türkiye’deki medya – siyaset – ticaret üçgenindeki ilişkilerin perde arkasını incelediği ve ülkenin geçtiği kritik süreçlerde medyanın rolünü analiz ettiği ‘Arz Ederim’ isimli son kitabı ise Kaynak Yayınları’ndan piyasaya çıktı. Özcan, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) geleneksel olarak düzenlediği Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’nde 2006 ve 2008 yıllarında yılın araştırma haberi ödülünü kazandı. 2009 yılında ise Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği yarışmada, başarı hikâyesi dalında, yılın haberi ödülüne layık görüldü.

Facebook Yorumları